Oldalsáv

Álpadlózat

Padló rendszerek

Szerkezet és szerelés

Szárazpadló rendszer:

Egymáshoz üzemben 5 cm széles eltolással összeragasztott két 10 illetve 12,5 mm vastag floor lemezből álló elem alkotja a rend-szert. A floor elemek teljes vastagsága 20 mm illetve 25 mm, lapméretük 0,50 x 1,50 m. Az elem átfedését egymáshoz ragasztani és csavarozni kell.

Úsztatott száraz-padló rendszer:

A 20 mm vastag floor elemekre 20 ill. 30 mm vastag polisztirol hőszigetelés, illetve a 20 mm vagy 25 mm vastag floor elemekre 10 mm vastag ásványgyapot hőszigetelés kasírozás kerül. Ezek a floor egyesített elemek polisztirol hőszigeteléssel 40 mm és 50 mm, a floor egyesített elemek ásványgyapot hőszigete-léssel 30 mm és 35 mm vastagok.

Szárazpadló rendszer - helyszínen ragasztott

Két réteg 10 mm ill. 12,5 mm vastag floor lemez fektetése a beépítés helyére hálóban történik. A második réteget az elsőre kötés-ben fektetjük és egymáshoz teljes felületen rendszerragasztóval ragasztjuk. A felső réteg lemezszéleinél csavarozzukA szárazpadló rendszerek csak vízszintes, sík és sima, mindemellett teherbíró fogadószerkezetre fektethetők! A fogadószerkezeten emiatt felületkiegyenlítés válhat szükségessé.

Nyers födémek felületkiegyenlítése FONTOS.

Fektetés

  • Ellenőrizzük a fogadófelületet (fagerendás mennyezet esetén ügyeljünk a deszka vagy rétegelt lemez alapfelület teherbíró képessé-gére.) A floor szárazpadló nem fektethető közvetlenül a fagerendára, gyenge vagy hibás (egyenetlen, magassági különbségekkel bíró) födém feltöltésére.
  • Fagerendás födém esetén hullámpapírlemez alkalmazható, a falakra nem felvezetve. nem felvezetve.
  • Vasbeton födémek esetén legalább 20 cm átfedéssel 0,2 mm vastag PE-fóliát fektetünk, a falakra a szerkezet magasságáig felvezetve.
  • Falcsatlakozásnál 10 mm vastag ásványgyapot szegélycsíkot helyezünk el.
  • Az ajtónál az elemeket ill. lemezeket megszakítás nélkül fektetjük, vagy az ajtólap alatt tompa illesztést végzünk és alulról megerősítjük egy kb. 10 cm széles és legalább 19 mm vastag faforgácslemezzel, és a floor elemmel ill. lemezzel összecsavarozzuk.

Általánosan

  • A nyitott lemezillesztéseket ki kell tölteni.
  • A nyitott lemezillesztéseket ki kell tölteni.
  • Más burkolattal való csatlakozásnál (pl. önterülő aljzat) a floor száraz padló alá saroksínt helyezzünk (ütköző ill. elválasztósín) és a fóliát felhajtjuk rá. A csatlakozásnál a száraz feltöltést jól tömörítjük.
  • A floor szárazpadlón a fektetés után kb. négy napig nem szabad járni, a ragasztó kötése miatt.
  • Nedvesség elleni szigetelést kell alkalmazni alápincézetlen helyiségekben. Fürdőkben és hasonló vizes helyiségekben teljes felületű szigetelést kell alkalmazni és a sarkokba megerősítő szalagot kell beépíteni.
  • Elasztikus vékony burkolat (pl. PVC, linóleum) esetén teljes felületű, legalább 2 mm vastag kiegyenlítés szükséges KNAUF 415 felü-letkiegyenlítővel.
  • Kő anyagú burkolat esetén maximum 30x30 cm-es lapméret építhető be, a nagy méretű kőlapburkolat nem javasolt.
  • Szalagparketta korlátozás nélkül alkalmazható a szárazpadlókon.

Száraz üreges álpadló rendszer

Szerkezeti felépítés:

A száraz üreges padló elve és célja egyszerű: a nyerspadló egyenlőtlenségeinek kiegyenlítését szolgáló állítható magasságú fém támaszlábak egy gipszrost lemezt hordanak, az így kialakított üregben szabadon elvégezhető az összes szükséges installáció. A rendszer különlegessége a száraz, szerelés-technológiával épített homogén felületű padló, mely egyenletes vastagságot, ezáltal állandó tulajdonságokat biztosít tűz- és hangvédelem, valamint a terhelés számára. További jellemzői a 90% fölötti installációs kapacitás, gyors fektetés száradási idő nélkül, ez-által az építés gyors lebonyolítása.

A magasságban állítható fém támaszlábakat 600 mm raszterben tartósan rugalmas ragasztóval a nyerspadlóhoz ragasztják, majd szintbe állítják. A lábszerkezetre kerülő gipszrost alapú lapok befoglaló mérete egységesen 600x1200 mm. A gipszrost elemek sík, csiszolt felülete közvetlenül burkolható. A szerkezet még aljzati egyenetlenségek esetén is sík padlófelületet biztosít. A padló alatt fektetett vezetékhálózat gondozására vagy ellátására a padló tetszőleges helyén, utólagosan is beépíthetők ellenőrzőnyílások.

Felhasználási terület:

A padlórendszer mindenütt alkalmazható, ahol a padló alatt gépészeti vezetékeket kell vezetni:

  • irodai és igazgatási épületekben, üzletházakban
  • orvosi rendelőkben, kórházakban, szanatóriumokban
  • számítógépes oktatási és kutatási helyiségekben
  • bankok, pénzintézetek irodáiban